#WWDC20 | macOS Big Sur

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Apple'ın WWDC20 Geliştirici Konferansı son hızı ile devam ediyor. Konferansta Apple ekosistemini derinden ilgilendiren geliştirmelerden bir tanesi yenilenen macOS sürümü oldu.

iMac, Mac, Macbook bilgisayarını ve kullanıcıları yakından ilgilendiren bu haberde yeni macOS sürümü olan Big Sur'den bahsediyor olacağız. Yenilenen tasarım, yenilenen sistem ikonları ve yeni özellikler ile macOS'i yeniden keşfedeceksiniz.

macOS Big Sur ile artık sistem tasarımı tamamen yenilendi ve ikonlar artıkm daha fazla detaya sahip. Her ne kadar ikonlar Windows 10'nun yenilenen fluent design akımına oldukça benziyor.

Artık macOS Big Sur ile birçok yerleşik uygulama tamamen evrimleşiyor. Safari uygulamasına eklenti ve çeviri özelliği, Maps uygulamasında artık daha gelişmiş ve detaylı deneyim alabiliyorsunuz.

macOS Big Sur ile hayatımıza Project Catalyst özelliği geliyor ve bu özellik sayesinde Mac, iMac, Macbook gibi cihazlar kendi aralarında dosya transferi yapabilecekler.

Apple Dünyam ekibi olarak WWDC20 Geliştirici Konferansında paylaşılan tüm yenilikleri sizlere aktarıyor olacağız bizi yakından takip etmeyi unutmayın.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar