macOS Big Sur Yükleme Hatası ve Çözümü

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Apple bu sabah macOS Big Sur'u halka duyurdu ve yazılım yayına girdiğinden beri, birçoğunun yüklemesini engelleyen son derece uzun indirme süreleri oldu.

İndirme sırasında ilerleme kaydedenler bile, yazılım indirme işleminin aniden kesintiye uğradığı ve yeniden başlatılması gereken sorunlarla karşılaştı. Diğerleri güncellemeyi indirebildiklerini ve ardından kurulumun başarısız olduğunu bildirdi. Apple'ın sitesinde, güncellemeyi bir kerede indirmeye çalışan kişi sayısı nedeniyle bazı önemli sorunlar yaşandığı görülüyor.

Bu Big Sur indirme sorunlarına ek olarak, Apple'ın geliştirici sitesi de şu anda kapalı ve sonuç olarak, bazı üçüncü taraf uygulamaları şu anda açılamıyor.

macOS Big Sur: Yükleme başarısız oldu hatası
macOS Big Sur: Yükleme başarısız oldu hatası

Seçilen güncellemeleri yüklerken bir hata oluştu

Soruna neyin sebep olduğu net değil. Bir geliştirici site sorunu nedeniyle macOS Big Sur indirmeleri başarısız oluyor olabilir veya geliştirici sitesi ‌macOS Big Sur‌ talebinin baskısı altında başarısız oluyor olabilir, ancak yeni yazılımı almayı ümit edenlerin işler bitene kadar beklemesi gerektiği açıktır.

Apple'ın Sistem Durumu sayfası, macOS Yazılım Güncellemeleri ile ilgili bir sorunu listeliyor ve sorunun "şu anda araştırılmakta olduğunu" söylüyor.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar