2021 Model Macbook Pro'larda SD Kart Yuvası Olacak!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Bloomberg ekibinden Mark Gurman tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Apple nihayet MacBook Pro dizüstü bilgisayar ailesinin 2021 modeline entegre bir SD kart yuvası getirecek ve şirketin bilgisayarlarına popüler bağlantı noktası standardı olan MagSafe tekrardan gelecek.

Apple, 2016 yeniden tasarımında bu özelliği kaldırdığından beri MacBook Pro serisi, dört evrensel USB-C bağlantı noktası lehine tüm bağlantı noktalarını dizüstü bilgisayarlardan çıkaran bir SD kart yuvası sunmadı. Bu, fotoğraf ve videoları düzenlemek için bilgisayarlarına aktarmak için popüler bellek kartı formatına güvenen birçok profesyonel kullanıcıyı, aynı işlevselliği elde etmek için çok beğenilen USB Port Çoğaltıcılara yönelmeye zorladı.

Haber, Gurman'ın Apple'ın yaklaşmakta olan 14 inç ve 16 inç tasarımlar için planladığı değişikliklerin bazılarını başlangıçta detaylandıran daha önceki bir raporunun ardından geldi.

Bu değişiklikler arasında, fiziksel işlev tuşları karşılığında tartışmalı Touch Bar arayüzünün kaldırılması; son iPad Pro, iPad Air ve iPhone 12 serileriyle uyumlu daha kare biçimli bir tasarım sunar; daha parlak görüntüler eklemek; ve Apple’ın manyetik MagSafe şarj cihazlarını geri getiriyor. Üst düzey dizüstü bilgisayarların Intel’in işlemcilerinden Apple’ın şirket içi ARM tabanlı M1 yonga setinin daha güçlü bir sürümüne geçtiğini görecek olan en büyük değişikliğe ek olarak hepsi bu.

Özet

Çeşitli kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre şirket 2021 yılı itibari ile yakın zamanda tanıttığı M1 işlemcileri ile birlikte (yeni nesil) özellikle Macbook Pro serisinde tekrardan köklü bir değişikliliğe gidecek.

iPhone 12 üzerinde yaptığı denemelerle pozitif ilgi toplayan şirket aynı tasarım politikasını Macbook serisinde deneyecek ve tasarımda eskiye dönüş yapacak.

iPhone 12 ile yeniden hayatımıza giren MagSafe teknolojisi yeni tasarım anlayışı ile birlikte Macbook serisine tekrardan dönüş yapacak ve bu sefer SD kart gibi önemli yuvalarda cihaza tekrardan eklenecek.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar