Katlanabilir iPhone V

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Apple'ın telefon piyasasındaki rakiplerinin katlanabilir telefon modelleri yapmasına rağmen, Apple'ın çıkarmış olduğu iPhone akıllı telefonlarında katlanabilir telefon konseptini yeni iPhone modellerinde kullanmaması, bazı iPhone hayranlarını harekete geçirdi.

Bir grup teknik bilgiye sahip iPhone hayranı katlanabilir iPhone yapmak için ar-ge çalışmasına başlamış ve sonunda beklenen katlanabilir bir iPhone model'i elde etmişler.

Paylaştıkları video da aşamaları tek tek anlatarak daha detaylı bir bilgi vermişler.

Çoğu akıllı telefonun ekranında olduğu gibi iPhone ekranlarıda birden fazla katmandan oluşmakta. Bu katmalar Cam, Görüntü İşleme, Dokunmatik gibi alanlardan oluşmakta. Katlanabilir telefon konseptindeki en önemli kısımda ekran yapısında yatmakta. Rakip firma olan Samsung Galaxy Z Flip model'inde katlanabilir ekran teknolojisini kullanmıştı.

Katlanabilir iPhone V

Ekranın yapısını inceledikten sonra katmanlarını ayırmaya ve katlanmayı engelleyecek olan parçalardan kurtulmaya başlıyorlar. Tabi ki bu kısımda yapılan işlemler bilgi ve deneyim gerektirmekte.

Katlanabilir bir telefon için aynı zamanda katlanabilir bir kasa ve bununla birlikte bu yeni kasaya uygun bir anakart yapısı gerekmekte bunun içinde analizler ve işlemler yaptıktan sonra grup çoğu iPhone kullanıcısın istediği katlanabilir bir iPhone yapmayı başarıyor.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar