Yeni iPad Pro, MagSafe Desteği Alabilir!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple'ın iPhone serisinde büyük bir tasarım devrimi yarattığı iPhone 12'nin en iyi özelliği, kablosuz şarj diskini konumlandırmanın zorluğunu ve belirsizliğini ortadan kaldıran MagSafe konektörüdür.

Bugün ise Bloomberg, bunun Apple'ın daha önce şarj cihazını kablosuz olarak şarj etmek için yeterince hassas bir şekilde konumlandırmanın imkansız olduğu iPad Pro'da MagSafe şarj teknolojisi desteğini ekleyebileceğini öne sürüyor.

Apple'ın kullanıcılara daha iyi bir şarj etme deneyimi sunmak maksatıyla yeni bir döneme geçeceği bildiriliyor, ancak Apple'ın 15W'lık Magsafe şarj cihazlarının kullanıcıları mutlu etmek için yeterince hızlı bir şarj hızı sunup sunmadığını merak konusu.

Bloomberg ayrıca 2022 yılında tanıtılacak iPad Pro modelinin ters kablosuz şarj desteği sunacağını öne sürüyor, bu da iPad'deki mevcut pilin AirPods kulaklıklarını ve iPhone'unuzu şarj edebileceği anlamına geliyor. Apple'ın ayrıca daha dar çerçeveli yeni bir iPad Mini üzerinde çalıştığı bildiriliyor - bu, ana sayfa düğmesinin çıkarılması ve güç düğmesindeki Face ID veya Touch ID ile değiştirilmesi gibi farklı teorileri de öne sürüyor

MagSafe desteğine sahip yeni iPad'in, bu yıl içinde daha ince bir 10.2 inç iPad ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar