YouTube, iOS 14'te PiP Modunu Engelliyor!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

iOS 14 desteklenen cihazlar için yayınlandı ve ilk hafta milyonlarca cihaza indirildi. Kullanıcıların merakla beklediği Widget ve Resim içinde Resim (PiP) modu oldukça rağbet gördü lakin şöyle bir durum var ki YouTube, Resim içinde Resim (PiP) özelliğini eğer Premium üyesi değilseniz engelliyor.

Eğer halen iOS 14 yüklemediyseniz sizler için hazırladığımız iOS 14 Nasıl Yüklenir? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

iOS 14, iPhone'daki videolara yerel Resim İçinde Resim yetenekleri ekledi.

Uygulamalarda, bunun geliştiriciler tarafından aktif olarak desteklenmesi gerekiyor, ancak web videosu kullanıcılarının sadece PiP düğmesine basması gerekiyordu.

iOS 14'te videoları Resim içinde Resim olarak nasıl oynatırsınız?
iOS 14'te videoları Resim içinde Resim olarak nasıl oynatırsınız?

Bu, iOS14 kullanıcılarının, YouTube Premium kullanıcılarının ödeme yapmak zorunda olduğu bir özelliğe - başka bir uygulamayı kullanırken bir videoyu oynatmaya devam etme, örneğin telefonlarında başka bir şey yaparken kullanıcıların müzik dinlemelerine olanak sağlayan bir özelliğe erişmesine izin verdi.

Çok kısa bir süre için iPhone kullanıcıları bu boşluktan yararlanabildiler, ancak yalnızca bir gün sonra AppleInsider Google'ın bu özelliği engellediğini bildirdi. Bu özellik iPad'de ve gömülü YouTube videolarında çalışmaya devam ediyor.

Teorik olarak, bir platform sahibi olarak Apple, PiP modunu engellemeyi imkansız hale getirebilir, ancak Apple'ın bunun yerine Google'ın YouTube Premium iOS abonelik ücretlerinin% 30'unu toplamasından çok mutlu olduğundan şüpheleniyorum.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar