M1 İşlemcili Yeni iMac 2021 Tanıtıldı: Yenilenen Tasarım!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Cupertino merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple bugün, Apple Silicon M1 işlemcisi tarafından desteklenen yepyeni bir Apple iMac'i duyurdu. Yeniden tasarlanan Apple iMac, 7 farklı renk seçeneğinde (yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş) geliyor ve harika bir izleme deneyimi için 500 nit parlaklığa sahip 4,5K Gerçek Tonlu 24 inç Ekran sunuyor. Apple ayrıca harika görüntülü arama deneyimi için çok daha gelişmiş bir web kamerası, mikrofon ve hoparlörler içerdiğini paylaştı.

M1 işlemcili yenilenen iMac 2021 (24 inç) ve öne çıkan özellikleri:

  • iMac, ön kısımda kullanıcıların içeriklerine odaklanmalarına olanak tanıyan daha yumuşak renkler ve daha ince kenarlıklar içerirken, arka taraf koyu, doygun renklerle öne çıkar.
  • Basitleştirilmiş tasarımı tamamlamak için iMac, manyetik olarak bağlanan yeni bir güç konektörü ve güzel bir şekilde örülmüş 2 metre uzunluğunda renk uyumlu bir kabloyla birlikte geliyor.
  • Yeni ekran ayrıca, daha doğal bir izleme deneyimi için ortam değiştikçe renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan True Tone teknolojisine de sahip.
  • M1 işlemcide ki güçlü 8 çekirdekli CPU, düşük güçlü silikonda en hızlı CPU çekirdeğine sahip ve 8 çekirdekli GPU (grafik birimi), bir kişisel bilgisayardaki en hızlı entegre grafiklere sahiptir.
  • iMac, düşük ışıkta yüksek kaliteli video ve harika performans sunan şimdiye kadarki en iyi Mac olan 1080p FaceTime HD kameraya sahiptir.
  • Yeni iMac ayrıca bir Mac'te şimdiye kadarki en iyi ses sistemine sahiptir. İstenmeyen titreşimleri azaltırken etkileyici bir bas tepkisi için yan yana yerleştirilmiş iki çift güç iptal eden woofer'a sahiptir. Her çift, yüksek performanslı bir tweeter ile dengelenmiştir. Sonuç, güçlü, artiküler bas ve kristal netliğinde orta ve yüksek tonlarla muazzam bir ses sahnesi üreten altı hoparlörlü bir ses sistemidir.
  • Müşteriler, iMac ile renk uyumlu muhteşem alüminyum kasalara sahip üç Magic Keyboard modelinden birini seçebilirler. Ve ilk kez, Touch ID iMac cephesine geliyor.
  • Her iMac, süper hızlı veri aktarımları için iki Thunderbolt bağlantı noktasına sahiptir ve müşterilere Apple Pro Display XDR gibi 6K ekrana kadar destek dahil olmak üzere daha fazla aygıta bağlanmaları için yüksek performanslı seçenekler sunar ve Wi-Fi 6 daha hızlı kablosuz performans sunar. 8 çekirdekli iMac yapılandırması iki ek USB-C bağlantı noktası sunar ve ayrıca güç adaptöründeki 1 Gb / sn Ethernet bağlantı noktası, daha az dağınık bir masaüstüne olanak tanır.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar