CoconutBattery3

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Macbook cihazların için verimli ve en çok kullanılan pil uygulamalarından biri olan coconutBattery, macOS pil göstergesinden daha fazla bilgi ile piliniz hakkında sizi her an bilgilendirebilecek bir uygulama.

İlk ekranında macbook bilgisayarınızın bataryası hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Mevcut şarj durumu, pilin tasarlanmış şarj kapasitesi ve pilinizin şarj döngüsü'ne göre kullanılabilir kapasite yüzdesini göstermekte.

Bunun yanı sıra pilin genel durumunu ve sıcaklığı ile bilgiler macbook'u kullanma alanınızda değişilik yapmanızı gerektircek şekilde sizi bilgilendirebilir. Macbook Pil Döngüsü Nedir? yazımızda da belirttiğimiz gibi lityum iyon piller sıcaklığa duyarlıdır ve Apple yazılımının şarj kapasitesini %80'e çekmesini önleyecektir.

History kısmında Apple cihazlarınızın şarj geçmişini görebilirsiniz. Bu geçmiş bilgilerinde pil döngüsü ve sağlık bilgisini coconutBattery'in kurulu olduğu andan itibaren izleyebilirsiniz. Bu bilgileri dışa aktarabilir ve yeni bir macOS kurulumundan sonra tekrar içe aktardıktan sonra apple cihazlarınızın pil geçmişi hakkında bilgileri kayıt etmeye devam edebilirsiniz.

CoconutBattery ile sadece kurulu olduğu mac cihazı dışında mac bilgisayarınıza bağlı olan iOS cihazlarınında pil bilgilerini görebilirsiniz.

9.95$ dan satışta olan Pro versiyonu ile aynı WiFi ağına bağlı olduğunuz iOS cihazlarının bilgilerini kablo bağlantısı olmadan öğrenebiliyorsunuz.

coconutBattery'nin iOS için desteklediği versiyon iOS7 den en son sürüm olan iOS 13'e kadar desteklemektedir.

Genel pil uygulamaları yanı sıra daha geniş kapsamlı bilgi vermesi ile coconutBattery en verimli pil uygulaması olarak kullanılmakta.

AppStore da olmayan bu uygulamayı sitesinden ücretsiz versiyonunu indirmeniz mümkün.

CoconutBattery Pro Neler İçeriyor?

Ücretsiz versiyonu ile temel gerekli bilgileri vermesinin yanı sıra, Pro versiyonu ile birlikte daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

WiFi Desteği

İOS cihazınızda iTunes üzerinden Wi-Fi senkronizasyonunu etkinleştirdiğinizde, hindistancevizi aracılığıyla sağlığını kontrol etmek için cihazı artık USB ile bağlamanız gerekmez.

iOS Pil Ömür Boyu Analiz Cihazı

Pil destekliyorsa, Ömür Boyu Analiz Cihazı size maksimum / minimum ve ortalama sıcaklık, voltaj ve şarj / deşarj oranı aralıkları ve pilin çalışma süresi gibi iOS piliniz hakkında ömür boyu bilgi gösterecektir. Analizörü Menü Çubuğundaki "Araçlar" Menüsünde bulabilirsiniz.

iOS Gelişmiş Görüntüleyici

Gelişmiş görüntüleyici, iOS cihazınız hakkında daha fazla bilgi gösterir.
Cihazınıza bağlı olarak, üretim tesisini ve cihazınızın pilinin üretim tarihini ve çok daha fazlasını gösterir.

Mac Gelişmiş Görüntüleyici

Gelişmiş görüntüleyici, SSD'nizin sağlığı gibi Mac'iniz hakkında daha fazla bilgi gösterir.

Bildirimler

Mac pilinizin yüzdesine veya kalan pil süresine göre kapasitesinin bitip bitmediğini uygulama size bildirebilir

Özel baskı şablonları

Mac ve iOS aygıt raporlarını yazdırmak için kendi özelleştirilmiş HTML şablonlarınızı kullanabilirsiniz.

CoconutBattery sitesi için tıklayınız.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar