Flightradar24 | Flight Tracker

Uçan Uçakları Takip Edin

Bir uçak gördüğünde nereye gittiğini merak ettin mi hiç? Flightradar24 ile artık bu merakını giderebilirsin.

Uygulama dünyanın dört bir yanındaki uçuşların gerçek zamanlı konumlarını sunuyor. Önce bulunduğun yerde uçanlara göz atarak başla ve ardından uluslararası uçuşları görmek için haritada başka bir noktaya geç. Havayolu işletmesini, kalkış ve varış noktalarını, uçağın modelini, üreticisini ve hatta fotoğraflarını görüntülemek için uçaklardan birine dokun.

Flightradar24’te harika bir uygulama içi Artırılmış Gerçeklik (AR) özelliği de bulunuyor. AR görünümüne geç ve uçakların gerçek zamanlı konumlarını ve uçuş ayrıntılarını görmek için iPhone ya da iPad’ini gökyüzüne doğru tut.

Güncel uçuş durumu raporları sayesinde uygulama sık sık uçanlar veya havaalanından birisini alacak olanlar için çok kullanışlı. Flightradar24 alçaktan uçan uçakların muhteşem fotoğraflarını çekmene bile yardımcı olabilir. Uygulamanın uçuş güzergahı izleme işlevini kullanarak, uçağın kadrajına gireceği zamanı ayarlayabilirsin.

Uygulama aynı zamanda, erişilmesi zor hava trafiği kontrol bilgilerini de paylaşıyor. Hava şartları inişten önce pistin değişmesine veya uçağın beklemesine sebep olduğunda bunu uygulamadan öğrenebilirsin. Flightradar24 ile karadan ayrılmadan gökyüzünde bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?