Pandora, HomePod Desteğine Kavuştu

Alican Kahramaner
Alican yazdı

HomePod mini'nin piyasaya sürülmesinden önce Pandora bugün, HomePod entegrasyonuna eklenmek üzere iOS cihazları için tasarlanmış uygulamasını güncelledi. Pandora için ‌HomePod‌ desteği, Apple'ın bu sonbaharda iOS 14 ile birlikte yazılım güncellemelerinde geleceğini vaat ettiği bir özellikti.

Pandora ‌HomePod‌ entegrasyonuyla, ‌HomePod‌ sahipleri (ve gelecekteki ‌HomePod mini‌ sahipleri) Siri'den Apple Music'e alternatif olarak doğrudan Pandora'dan içerik çalmasını isteyebilir. ‌İOS 14‌ öncesinde, ‌HomePod‌ yalnızca ‌Apple Music‌ ile çalışmak üzere tasarlanmıştı ve üçüncü taraf müzik hizmetlerinin AirPlay kullanılarak ‌HomePod‌'a aktarılması gerekiyordu.

Pandora'ya göre, ‌HomePod‌ entegrasyonu Pandora uygulamasının en son sürümünü gerektirir. Kurulduktan sonra, iPhone veya iPad'de Pandora uygulamasını açın ve ardından Profil > Ayarlar> ‌HomePod Connect ile Bağlan> Çalıştırmak için Evde Kullan'ı seçin. Bir şarkı için herhangi bir ‌Siri‌ isteğine "on Pandora" eklenerek Pandora'dan müzik talep edilebilir.

Apple ayrıca, üçüncü taraf müzik hizmetlerinin "Apple Music" yerine varsayılan hizmet olarak ayarlanmasına izin verir. Pandora, ‌iPhone'da Ev uygulamasını açarak, Ev simgesine dokunarak, Ev Ayarları'nı seçerek, avatarınıza dokunarak ve ardından varsayılan hizmeti Pandora'ya ayarlamak için dokunarak varsayılan müzik uygulaması olarak eklenebilir. Spotify gibi diğer müzik hizmetleri de gelecekte Apple'ın buna izin vermesiyle birlikte HomePod desteğini uygulayacaktır.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar