MagSafe Nedir?

Alican Kahramaner
Alican yazdı

MagSafe, 10 Ocak 2006 tarihinde Apple Inc. tarafından San Francisco, California, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Macworld Expo etkinliğinde Macbook Pro ile birlikte tanıtılmış olan bir dizi özel manyetik bağlı güç konektörüdür.

13 Ekim 2020 tarihine geldiğimiz zaman ise, Apple beyciğimin iPhone 12 ailesi ile birlikte tanıttığı yeni nesil MagSafe, iPhone 12 ailesinin kablosuz ve güvenle bir biçimde şarj olabilmesini sağlıyor.

Uzun süredir, Apple'ın iPhone 12 serisinin kutu içeriğinden şarj adaptörünün çıkacağı söyleniliyordu ve şirketin 13 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği lansman vesilesi ile bunun sağlandığı resmi olarak öğrendik.

iPhone 12 serisinin MagSafe bağlantı teknolojisini anlatan görsel
iPhone 12 serisinin MagSafe bağlantı teknolojisini anlatan görsel

Bunlara ek olarak sadece iPhone 12 serisinde değil bundan sonra satışta olan tüm iPhone modellerinde kulaklık ve adaptör yer alamayacak.

Apple Dünyam olarak bu hareketin MagSafe ürün bandına daha fazla sermaye ayırmak ve MagSafe ürün bandını ön plana çıkararak insanları MagSafe kullanmaya itmek olacak.

MagSafe Fiyatları ne kadar olacak?

Şu anda ne yazık ki MagSafe ürün bandının fiyat etiketleri hakkında bir bilgimiz yok, aynı zamanda şirket tarafında da resmi web sitelerine konu hakkında bir bilgi ya da ürünlerle ilgili bir sayfa açılmamış.

Lakin ülkemizin bu tip ürünlerin dolar kuru ile geleceğini bildiğimizden ötürü tahmini olarak eğer ürünler 100 dolar civarında olursa cihazın ülkemizdeki fiyatının 1.200 ya da 1.600 gibi fiyatlara satılacağını kolayca söyleyebiliriz.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar