Apple Nihayet AirTag'i Piyasaya Sürdü!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Konu hakkında pek çok sızıntıdan sonra, Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, 20 Nisan tarihinde gerçekleştiği yılın ilk bahar etkinliğinde nihayet iOS/iPadOS cihazları için bir Bluetooth ve UWB izleyici olan AirTags aksesuarını duyurdu. Samsung Galaxy SmartTag'e benzer şekilde, iOS cihazınızı ortamınızda kaybolan öğenizi kolayca bulmak için kullanabilirsiniz.

Bozuk paradan birazcık büyük boyutlara sahip olan AirTag, kolay değişebilen bir pil mekanizmasına sahip ve kişiselleştirebilme özelliğine sahip böylelikle cihazın beyaz kısmına emoji, isim ya da herhangi bir şey ekletebiliyorsunuz.

Apple AirTag'in öne çıkan özellikleri:

  • Her yuvarlak AirTag küçük ve hafiftir, hassas şekilde kazınmış cilalı paslanmaz çeliğe sahiptir ve IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklıdır.
  • Küçücük cihazın içerisinde yerleşik bir hoparlör bulunmakta, AirTag'in bulunmasına yardımcı olmak için sesleri çalarken çıkarılabilir bir kapak, kullanıcıların pili değiştirmesini kolaylaştırıyor.
  • AirTag, AirPod'larla aynı sihirli kurulum deneyimine sahiptir - AirTag'i iPhone'a yaklaştırmanız yeterlidir.
  • Kullanıcılar bir öğeye AirTag atayabilir ve "Anahtarlar" veya "Ceket" gibi varsayılan bir adla adlandırabilir veya seçtikleri özel bir ad verebilir.
  • Müşteriler, apple.com veya Apple Store uygulamasından satın alırken AirTag'i metin ve 31 farklı emoji seçkisi dahil olmak üzere ücretsiz gravürle kişiselleştirebilir.

Apple AirTag nasıl çalışıyor?

AirTag kurulduktan sonra, iPhone'nuzdaki Bul uygulamasındaki yeni Öğeler sekmesinde görünecek ve burada kullanıcılar öğenin mevcut veya son bilinen konumunu harita üzerinde görüntüleyebilecek. Bir kullanıcı öğelerini yanlış yerleştirirse ve öğe Bluetooth menzilindeyse, bulmaya yardımcı olması için AirTag'den bir ses çalmak için Bul uygulamasını kullanabilir. Kullanıcılar ayrıca Siri'den öğelerini bulmasını isteyebilir ve AirTag yakındaysa bir ses çıkarır.

AirTag'in fiyatı ne kadar?

  • Tek bir adet Apple AirTag'in fiyatı 299 Türk Lirası
  • 4'lü AirTag setinin fiyatı ise 999 Türk Lirası

Ayrıca AirTag için özel bağlantı kılıfları da mevcut durumda, standart Apple lansman kılıflarına ek olarak şirketin Hermes markası ile yaptığı özel işbirliği neticesinde Hermes üretim kılıfları da satın alabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar