Apple, AirPods Pro Yazılımlarını Güncelleyerek Ses Kalitesini Bozuyor!

Alican Kahramaner
Alican yazdı

Apple genellikle AirPods ve AirPods Pro gibi gerçekten kablosuz kulaklıklara arka plan yazılımı güncellemeleri sunar. Genellikle, bu güncellemeler küçük hata düzeltmelerine odaklanır, ancak yakın tarihli bir AirPods Pro güncellemesi ses kalitesi ve gürültü iptali konusunda bazı önemli değişiklikler yapmış gibi görünüyor.

Reddit ve diğer satış noktalarına ilişkin kullanıcı raporlarını takiben RTINGS , 2C54 firmasına güncelledikten sonra AirPods Pro'yu tekrar test etmeye karar verdi. Test, daha iyi ve daha kötü için birkaç önemli değişiklik ortaya koydu.

RTINGS testine göre en büyük iyileştirmelerden biri frekans yanıtı tutarlılığına geldi. Bu, “kafanızdaki uyumundan dolayı bir kulaklık frekans tepkisindeki varyasyonları” açıklıyor.

RTINGS firmware'den önce AirPods Pro'nun frekans yanıtı tutarlılığını “sadece iyi” olarak tanımladı. Ancak güncelleme işleri daha iyi hale getirdi. "Bir diğer önemli gelişme bas doğruluğuna geldi." RTINGS zaten AirPods Pro bas doğruluğunu “mükemmel” olarak tanımlasa da, 2C54 güncellemesi başka bir “oldukça önemli gelişme” yaptı.

RTINGS, güncellemede “orta doğrulukta çok hafif bir azalma” ve tiz doğruluğunda hafif bir azalma olduğunu söylüyor. . En dikkat çekici değişiklik, en azından kullanıcılara göre, gürültü izolasyonunu etkiler. RTINGS, 2C54'e yapılan güncellemenin, özellikle bas aralığını etkileyen “izolasyon performansında oldukça önemli bir düşüş” aldığını söylüyor.

Firmware 2C54'e güncelledikten sonra kulaklıkları tekrar test ettik ve sonuçlarımız, özellikle bas aralığında olmak üzere izolasyon performansında oldukça önemli bir düşüş gösterdi. 
Bu, ANC açıkken, bu kulaklıkların, bu güncellemeden önce olduğu gibi uçakların veya otobüslerin düşük motor gürültüsünü engelleyen kadar iyi bir iş yapamayacağı anlamına gelir. 
Bu inceleme bu değişiklikleri yansıtmaktadır.

Apple bu şikayetleri kullanıcılardan resmi olarak kabul etmese de, AirPods Pro için 2C54'ü çekti. Bu, ek kullanıcıların güncelleştirmeyi yüklemesini önler, ancak zaten yüklemiş olan kullanıcılar için fazla bir şey yapmaz. Güncelleme ilk olarak 16 Aralık'ta yayınlandı ve bundan kısa bir süre sonra çekildi. AirPods ve AirPods Pro güncellemeleri genellikle çok sessizce yayınlanır ve arka planda kurulur - bu nedenle çoğu kullanıcı AirPod'ları güncellendiğinde bile fark etmeyebilir. iPhone'unuzdaki Ayarlar> Genel> Hakkında'ya gidip AirPods Pro'nuz bağlandığında “AirPods Pro” sekmesine bakarak AirPods Pro ayrıntılarınızı kontrol edebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar